Mesa İç ve Dış Ticaret LTD. ŞTİ. Olarak 15 Yıldan Fazla süredir, Kaliteli ürünlerimiz ve ECE markası ile kuru gıda sektöründe avrupada lider konumdayız.

Natürel 1. Zeytinyağı

ECE® Markamız Bünyesinde kendi üretim tesislerimizde üretimini yaptığımız Zeytinyağ ürünlerimizin bir yenisi siz müşterimizin beğenisine sunulmuştur.

Natürel Birinci Zeytinyağı; Natürel sızma dan farklı olarak asitliği biraz daha yüksek, Riviera türü zeytinyağından ise asitliği düşüktür. Bu sayede natürel sızma zeytinyağı tadının ağırlığı bir nebzede olsa hafifletilmiş ve damak tadına uygun hale getirilmiştir.

Read more

Zeytinyağı

Zeytinyağları üretim tekniklerine göre üç kategoriye ayrılır; 

  • Natürel Zeytinyağı (Virgin oil)

    3,3’ten daha az aside sahip zeytinyağları natürel zeytinyağ olarak adlandırılr. Natürel yağlar biyolojik açıdan en değerli yağlar olarak kabul edilir. Natürel zeytinyağları kendi aralarında asitlik derecelerine göre Uluslararası Zeytinyağı Konseyi (UZK) ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belirlenen standarlarla göre dört grupta değerlendirilir.

    • Natürel Sızma Zeytinyağı (Extra virgin olive oil)

    • Tam olgunlaşmadan toplanan zeytinlerin (erken hasat) soğuk sıkım yöntemleri ile sıkılmasından elde edilen bu yağların asitlik oranı 1’den daha düşüktür. Kusursuz olarak ta nitlendirilen bu yağlarda zeytin meyvasındaki tat, koku ve vitaminler kaybolmadan bulunmaktadırlar. Bu tür zeytinyağını yemek pişirmekten çok çiğ olarak tüketmek daha uygun olacaktır. Balıklarda, salatalarda, haşlanmış sebzelerde doğrudan kullanılabilir.

Read more

Firma Profili

1998 yılında Mesa iç ve dış ticaret ltd. şti. olarak İstanbul’da faaliyete başlayan firmamız 2004 yılında ECE® markasını bünyesine katarak yoluna devam etmiştir.
Bugün  dolum tesisimiz  3500 m2  kapalı alana sahip olarak 1.000 ton/yıl kapasiteye ulaşmıştır. Bünyemizde bulunan markalardan  olan Ece, Orient, İspanyola, Sofa, Güllüler, Bal Damlası, BAKAN markalarıyla siyah zeytin, yeşil zeytin, biberli yeşil zeytin, bakliyat, kuruyemiş, bal, turşu, lokum, Limon suyu, Sirke,  zeytin ezmesi gibi ürünlerimizi müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız. Üretimimizin büyük bir kısmı yurt dışına ihraç edilmektedir.

Firmamız kaliteli ürünler sunmayı kendisine ilke edinmiş ve yatırımlarını buna göre yönlendirmiştir.

Read more